Зазвичай із цього етапу ми починаємо. Але в даному випадку важливіше було терміново налагодити потік якісного контенту на сайт. Час для стратегії звільнився, тільки коли автори були відібрані, повним ходом ішло їхнє навчання і писалися тексти.
Ми розробили персонажів, вивчили конкурентів. Досліджували ринок, західні проекти, визначили для себе, які методи працюють добре, які погано. Зібрали краще і розвинули за «принципом хмарочоса».
За цим напрямом ми працювали чотири місяці. Підсумком став документ на 50 сторінках із трьома додатками: детальним психографічним аналізом персонажів цільової аудиторії, докладним аналізом конкурентів і редакційною політикою.
Таке дослідження корисно будь-якому бізнесу. Воно допомагає стороннім поглядом оцінити інсайти споживачів або реферальний трафік конкурентів.
Для маркетолога, головного редактора і керівника проекту контент-маркетингова стратегія — це взагалі «настільна книга». Інформацію, важливу для написання текстів, ми винесли і в редполітику, щоб автори теж могли спиратися на наші дослідження і краще розуміти свою аудиторію.
Этап 4. Запуск порталу: лендинги та блог На цьому етапі потрібно було створити лендинг для флагманських продуктів і написати статті в блог із урахуванням маркетингових завдань і запитів користувачів.
Для кожного лендингу ми розробили окрему стратегію. Маркетологи вивчали і тестували пристрій, розбиралися, які характеристики відрізняють цей продукт від можливих аналогів, проводили SWOT-аналіз. Потім визначали цільову аудиторію продукту і намагалися подивитися на нього очима споживачів.
Наприклад, для технічного фахівця головна якість ноутбука — продуктивність. Але для трендсеттера, який буде цим ноутбуком користуватися, продуктивність часто стоїть на другому, а то й на третьому місці. Йому важливіше зовнішня привабливість, робота акумулятора і мала вага.
Коли ми досліджували аудиторію YOGA Book, виявилося, що це зовсім не дизайнери і художники, як вважалося спочатку. Дизайнери купують професійні графічні планшети. А YOGA Book — мультифункціональний пристрій і більше підійде творчим людям, яким потрібна можливість у будь-який момент «схопити» ідею на льоту, записати або замалювати її.
Наш герой — мобільний, багато літає, відвідує заходи в інших країнах. Але він навряд чи вникає в технічні показники. Тому технічні характеристики ми відобразили не тільки у вигляді цифр, а й в зрозумілих формулюваннях. Наприклад, описуючи обсяг батареї, відзначили, що заряду вистачить на час перельоту від Києва до Нью-Йорка.
Завдяки VR-шолому Lenovo Explorer користувач взаємодіє зі змішаною реальністю. Але виявилося, мало хто знає, що це. Про VR пишуть багато, про АR теж. А про Мixed Reality майже не говорять. Ми відвели цілий екран лендингу, щоб пояснити особливості змішаної реальності.
В іншому разі цей текст варто було би відправити у блог. Але ми увійшли в положення користувача: йому важко буде знайти актуальну інформацію, навіть якщо він докладе до цього зусиль. І свідомо винесли пояснення на лендинг.
А, наприклад, знаючи, що багато покупців ігрових ноутбуків цікавляться їхньою продуктивністю, лендинг для ігрового ноутбука
Legion ми розпочали словами про те, що він легко «потягне» вимогливі до ресурсів ігри.